Radius: Off
Radius:
km Nustatykite ieškos spindulį
Ieškoti

Duonos šventė – 10 metų tradicija

Duonos šventė – 10 metų tradicija
Laisvalaikis Naujienos

Pastaruoju metu jaunosios kartos supratimas apie duonos kelią dažniausiai baigiasi artimiausioje parduotuvėje. Kad senosios tradicijos nenueitų į užmarštį ir būtų įtvirtinta pagarba duonai ne tik jaunų žmonių sąmonėje, jau dešimtąjį kartą Švėkšnos neįgaliųjų draugija surengė Duonos šventę. Taip jau sutapo, jog duonos pagerbimo šventė vyko per Grabnyčias, šventę, simbolizuojančią Jėzaus paaukojimą ir jo motinos Marijos palaiminimą bažnyčioje.

Šventė prasidėjo nuo iškilmingo duonos kepalo įnešimo į seniūnijos salę. Ši atsakomybė patikėta Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui. Vėliau duoną ir vandenį šventosios mergelės ir kankinės Agotos garbei šventino klebonas Julius Meškauskas. Pašventinęs duonelę ir padėkojęs už galimybę būti kartu, dvasininkas tarė kelis žodžius apie duonos prasmę mūsų gyvenime. Klebonas priminė, jog šiandien minima ir tikroji Grabnyčių diena. Šią dieną bažnyčios tarnai šventina Grabnyčių žvakes. J. Meškaukas pridūrė, jog žvakės pirmiausia – šviesos simbolis ir skirta ne tik mirusiam, bet tai ir Kristaus nešamos šviesos ir meilės išraiška.

​Renginio vedėja Ingrita Riterienė, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė, itin šiltai kalbėjo apie nuo seno lietuvių pamėgtą patiekalą – duoną. Posmais ir patarlėmis prabilusi Ingrita, uždavė žiūrovams ir keletą mįslių. Taip pat neįgaliųjų vadovė suteikė galimybę kiekvienam norinčiam prisidėti prie vaškinės Grabnyčios žvakės liejimo. Pabandžiusieji galėjo patys įsitikinti, koks tai buvu kantrybės ir pasiaukojimo reikalaujantis procesas.

Draugijos narė Vanda Šimkuvienė priminė visiems apie pačią duonos kelio pradžią, kuomet sėjėjas laikydavosi įvairių papročių, vardan gausesnio derliaus. Pvz., sėjėjas negalėdavo net skustis barzdos, kad želmenys vešlesni būtų. 

​Pasirodimus surengė ir renginio svečiai. Melodingomis dainomis ir užvedančiais šokiais susirinkusiuosius linksmino šeimyninių vaikų globos namų “Gilė” globotiniai, Švėkšnos lopšelio-darželio auklėtiniai bei inkakliškių liaudiškos muzikos kapela “Ašvelė” ir folklorinis ansamblis “Dainoriai”.  

​Sveikinimo kalbas ir palinkėjimus susirinkusiesiems sakė Švėkšnos evangelikų-liuteronų parapijos klebonas Valdas Miliauskas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, savivaldybos tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, draugijos bičiuliai Violeta Atsrauskienė, Jonas Girskis ir Danutė Gailiūnienė.  

Po oficialiosios dalies visi pakviesti prie vaišių stalo pasišnekučiuoti, pabendrauti, paskanauti…

Švėkšnos naujienos

Švėkšnos naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti