Radius: Off
Radius:
km Nustatykite ieškos spindulį
Ieškoti

Švėkšnoje pirmą kartą suspindės karkasinė Kalėdų eglė

Švėkšnoje pirmą kartą suspindės karkasinė Kalėdų eglė
Naujienos

Trečiadienį Švėkšnoje, prie Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios, pirmą kartą pradėta rinkti karkasinė Kalėdų eglė. Daugelį metų prieš gražiausias šventes čia buvo statoma gyva, sidabrinė eglė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis. Tačiau šiemet nuspręsta atsisakyti tokios idėjos. “Kodėl keičimos tradicijos?”, – paklausėme Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio.

Pasask seniūno, šiemet pasirinkta karkasinė eglė dėl kelių priežasčių. “Rasti tradicinių gražių sidabrinių eglių aplink darosi sunku, o karkasinę eglę pastatyti ir puošti gana patogu, paprasta ir pigu. Jos – ilgaamžės ir vis labiau populiarėja. Karkasinės eglės puošimą seniūnija gali padaryti savo jėgomis ir nereikia papildomos technikos”, – paaiškino A. Šeputis.

Švėkšnos eglės aukštis yra apie 6,5 metrų. Toks aukštis pasirinktas, nes seniūnija savo turimais resursais pajėgi pasiekti tokią ribą. Karkaso konstrukcijos autorius seniūnijos specialistas Bronius Oželis. Tad seniūnijai reikėjo sumokėti tik už sunaudotas medžiagas – 200€.

Eglutės įžiebimas planuojamas gruodžio 14 d.  

Seniūnas taip pat nori priminti, jog tradiciškai organizuojama papuošti ir Knygnešių skverą įvairiomis dekoracijomis. Todėl kviečia bendruomenes, šeimas, pavienius asmenis ir  įstaigas aktyviai įsijungti ir sukurti šventinę nuotaiką sau ir kitiems.

Švėkšnos naujienos

Švėkšnos naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti