Radius: Off
Radius:
km Nustatykite ieškos spindulį
Ieškoti

Švėkšnoje – Šeimų šventė

Švėkšnoje – Šeimų šventė
Laisvalaikis Naujienos

Saulėtą penktadienio pavakarę Tradicinių amatų centro kiemelyje Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvas „Šalna“ surengė Šeimų šventę. Garsus šokėjų kolektyvas anksčiau organizuodavo Motinos dienos šventę, o jau trečius metus švėkšniškius suvadina kartu pasidžiaugti šeima, pagerbti gražiai vaikus auginančius tėvus, koncertuoja ir suaugusieji, ir vaikai.

Tautiniais rūbais pasipuošusi „Šalnos“ šokių kolektyvo vadovė Asta Sapetkienė pirmiausia pašokti pakvietė saviškius (beje, šiame kolektyve su žmona šoka ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis), vilkėjusius puošniais tautiniais rūbais. Po jų polkos ritmu sukosi „Saulės“ gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Saulė“ jaunių būrelis. Pristatyti ir šventės svečiai iš Šilutės – mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“ (vadovė Regina Jokubaitytė). Šokių ir dainų pynę paįvairino Šilutės meno mokyklos Švėkšnos filialo jaunoji muzikantė Greta Vasiliauskaitė.

Susirinko įvairaus amžiaus švėkšniškių. Mažuosius mamos ir tėveliai atsivežė vežimėliuose, kantriai laikė ant rankų, sūpavo, šiek tiek ūgtelėjusieji vaikai smagiai bėgiojo, plojo su žiūrovais, nerūpestingai džiaugėsi švente. Metukų „vyras“ vežimėlyje pasimatavo seniūno skrybėlę ir pradingo po ja… Kai kurie mažyliai ramiai miegojo – nepabudino jų nei muzika, nei dainos… Pasirodo, per metus gandrai į Švėkšnos seniūniją atnešė 24 mažylius, miestelio šeimos sulaukė 13-os. Jie ir buvo sukviesti į šventę, susirinko mažiau, tačiau jauniausių Švėkšnos gyventojų mamos gavo dovanų po puokštę neužmirštuolių ir Amatų centre padarytus šventinius medalius su magnetuku. Amatų centre juos padarė meistro Vytauto Bliūdžiaus vadovaujami meno mėgėjai.

„Šalnos“ šokių kolektyvo moterys ir šoko, ir „sviestą darė“…

„Šalnos“ šokių kolektyvo moterys ir šoko, ir „sviestą darė“…

Seniūno sveikinimas
Seniūnas A. Šeputis sveikinimą šeimoms pradėjo tokiu pavyzdžiu: „Vaikšto tėvas su sūnumi po didžiulį prekybos centrą. Jau visokių gėrybių prisipirko. Tėvas ir sako: „Sūnau, nupirkau tau gražų raudoną džemperį, išmanųjį robotą. Ko dar norėtum?“ Sūnus atsako: „Tėve, duok man savo ranką…“

Anot seniūno, vis nelieka laiko pabūti su vaikais, pasikalbėti, perkame jiems gražius drabužius, kad būtų šilta, jauku, tačiau užmirštame duoti savo širdies šilumos, kuri vaikus labiausiai sušildo. „Kviečiu visus jaunus tėvus ir mamas daugiau būti šalia savo vaikų, nes tikrai jiems jūsų meilė labai reikalinga. Džiaugiuosi tomis šeimomis, kurios per metus papildė mūsų bendruomenę. Net 13 jaunų piliečių atėjo į mūsų Švėkšnos bendruomenę. Dėkoju jums už tai ir didelės sėkmės auginant savo vaikus šioje Švėkšnos žemėje. Su švente!“ – kalbėjo seniūnas A. Šeputis.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kiemelis šįkart sulaukė miestelėnų, neabejingų Šeimų šventei.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kiemelis šįkart sulaukė miestelėnų, neabejingų Šeimų šventei.

Švenčių dar bus
Tradicinių amatų centro kultūrinės veiklos vadybininkė Neringa Birbalienė pasakojo, kad šis jaukus kiemelis labai tinkamas įvairioms šventėms. Bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šia proga sutarta, kad atvyks Šilutės kamerinis dramos teatras su spektakliuku, o vaikai vietoj bilieto turės atsinešti po piešinuką. Birželio 2 d. – Amatų diena, į kurią kviečiami ne tik Šilutės rajono, bet ir visos Klaipėdos apskrities amatininkai. Jie atveš savo darbelių bei kurs šventės metu. Būsią bitininkų, žuvininkų, galbūt kalvystės meistras, gal vėtrungių kūrėjas ar drožėjas iš medžio ir kt. Pasirodo, šis centras Švėkšnoje organizuoja kultūros renginius, rūpinasi turizmu ir amatais. Keramikos darbų jau daug – yra ir suaugusiųjų, ir vaikų, kurie mielai lanko V. Bliūdžiaus pamokas. Turi centras audimo stakles, medžio apdirbimo įrangą – reikia meistrų, kurie šių amatų mokytų visus, kam tai įdomu.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kiemelyje, iš kurio atsiveria vaizdas su Švėkšnos bažnyčios bokštais, šventę pradėjo „Šalnos“ šokių kolektyvas, suaugusių šokėjų poros, Šeimų šventės organizatoriai.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kiemelyje, iš kurio atsiveria vaizdas su Švėkšnos bažnyčios bokštais, šventę pradėjo „Šalnos“ šokių kolektyvas, suaugusių šokėjų poros, Šeimų šventės organizatoriai.

Stasės Skutulienės tekstas ir nuotraukos

Pamarys

Pamarys

ŠILUTĖS IR PAGĖGIŲ KRAŠTO LAIKRAŠTIS ( http://www.pamarys.eu )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti