Radius: Off
Radius:
km Nustatykite ieškos spindulį
Ieškoti

Švėkšnos sinagoga toliau griūna

Švėkšnos sinagoga toliau griūna
Bėdos Naujienos

Nors iš išorės lyg ir niekas nėra labai ženkliai pasikeitę, tačiau pro kasdien vis labiau aižėjantį Švėkšnos sinagogos stogą patekę lietaus vanduo nepataisomai ardo bei griauna istorinį bei paminklinį šio miestelio pastatą.

Lietus bei pastate esanti drėgmė jau galutinai supūdė vieną iš perdangų, kuri tiesiog ėmė ir įgriuvo. O tai viena iš pagrindinių pastato konstrukcijų, kurios tuo pačiu tvirtina ir išorės sienas. Tad, jei toliau padėtis nesikeis, visai gali būti, jog neužilgo švėkšniškiai bei kasdien Švėkšnos grožiu ir savitumu atvažiavę pasigėrėti turistai, gali savo akimis pamatyti Švėkšnos sinagogos griūtį.

Ši medinė perdanga buvo ties moterų galerija, kuri savo medinių konstrukcijų autentiškumą buvo išlaikius per visus sovietinius laikus, kurie tokios rūšies paveldui nebuvo palankūs.

Šią padėtį žino Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Savivaldybė, minėjo direktorius, netrukus imsis priemonių, kad būtų sustabdytas Švėkšnos pastato griuvimas. Tuo tarpu į klausimą, apie kapitalinį sinagogos stogo remontą atsakė, kad yra rengiami bei derinami dokumentai vienam iš Europos fondų finansinei paramai gauti.

SAULIUS SODONIS

Šilainės kraštas

Šilainės kraštas

Internetinis laikraštis Šilainės kraštas www.silaineskrastas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti