Radius: Off
Radius:
km Nustatykite ieškos spindulį
Ieškoti

Žygis partizanų takais Švėkšnoje

Žygis partizanų takais Švėkšnoje
Naujienos Renginiai

SAULIUS SODONIS

Šeštadienį į Švėkšną iš visos Lietuvos rinkosi mėgstantys orientacinius pėsčiųjų žygius. Čia viešoji įstaiga „Patriotai“ surengė pažintinį žygį, pavadintą „Kęstučio apygardos partizanų takais“. Jo metu buvo ne tik kviečiama susipažinti su šio krašto gamta, bet ir lankant krašto pokario partizanų kovos ir gyvenimo vietas, pajausti tą aplinką bei emocijas, kurioje šie žmonės pokaryje bandė apginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Vienas iš šio žygio dalyvių šilutiškis Edvardas Jurjonas dalinosi įspūdžiais sakydamas, kad tokių, kaip jis vyresnių, jis lyg ir nepastebėjęs, nes dauguma šio žygio dalyvių buvo jaunimas. Jam teko 283 žygio dalyvio registracijos numeris – vadinasi, pažinti Tėvynę keliaujant pėsčiomis, tikrai yra norinčių.

Kiekvienas žygeivis gavo po žemėlapį su Švėkšnos apylinkių miškais. Juose buvo pažymėtos vietos, vienaip ar kitaip susijusios su Kęstučio apygardos partizanais. Tai ir buvusios žeminės, ir žūties vietos ar pagarbos kovojusiems čia partizanams ženklai.

Dalyviams buvo galima pasirinkti trasos ilgį – 16, 30 ar 50 kilometrų. Šilutiškis pasirinko vidutinę 30 kilometrų trasą. Startavęs, kaip šio žygio rengėjų ir buvo numatyta, 10 valandą, ir aplankęs numatytus kontrolinius punktus, į starto ir finišo vietą prie Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos istorinio pastato sugrįžo jau temstant, apie 16 valandą. Jis, patyręs žygeivis, vienu iš savo hobiu laikantis kaip tik vaikščiojimą po gamtą, labai džiaugėsi galimybe iš naujo pamatyti šias jam iš seniau žinomas vietas. Prie geros nuotaikos prisėdėjo ir puikios oro sąlygos.

E.Jurjonui taip pat atrodo, kad į šį orientacinį patriotinį renginį atvykęs jaunimas, ne tik puikiai praleido dieną, bet ir pamatė, kaip Lietuvos partizanai kovėsi už Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę. Taip, ne iš knygų pažįstant istoriją, ir ugdoma meilė savo šaliai. To į Švėkšną ir jos apylinkes atvykę svečiai turėjo gauti pakankamai.

Dėkojame E.Jurjonui už nuotraukas. 

Šilainės kraštas

Šilainės kraštas

Internetinis laikraštis Šilainės kraštas www.silaineskrastas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti